İçeriğe geç

Burdur Kırşehir Arası Kaç KM

Burdur Kırşehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Burdur ve Kırşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Burdur Kırşehir arası kaç km? Burdur Kırşehir arası kaç saat? Burdur Kırşehir yol tarifi? Burdur Kırşehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Burdur ile Kırşehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Burdur ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Burdur ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Burdur ili yüzölçümü yaklaşık 7.176 km2’dir. Burdur ilinin coğrafi konumu ise 37°25′26″K 30°05′04″D GPS koordinatlarıdır.

Kırşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kırşehir ili yüzölçümü yaklaşık 6.570 km2’dir. Kırşehir ilinin coğrafi konumu ise 38°50′39°50′ Kuzey, 33°30′34°50′ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Burdur Kırşehir Arası Kaç KM

Burdur Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 549 km’dir. Burdur Kırşehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 374 km’dir.

Burdur Kırşehir Arası Kaç Saat

Burdur Kırşehir arası kaç saat; Burdur Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 549 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat sürmektedir. Burdur Kırşehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Burdur Kırşehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 374 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat

Otobüs ile;

7 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Burdur Kırşehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Burdur Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 549 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 31 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 44 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Burdur Kırşehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Burdur Kırşehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Burdur’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Burdur’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kırşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.