İçeriğe geç

Bitlis Kırşehir Arası Kaç KM

Bitlis Kırşehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Bitlis ve Kırşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bitlis Kırşehir arası kaç km? Bitlis Kırşehir arası kaç saat? Bitlis Kırşehir yol tarifi? Bitlis Kırşehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bitlis ile Kırşehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Bitlis ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bitlis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bitlis ili yüzölçümü yaklaşık 10,582 km2’dir. Bitlis ilinin coğrafi konumu ise 38°31′33″K 42°23′16″D  GPS koordinatlarıdır.

Kırşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kırşehir ili yüzölçümü yaklaşık 6.570 km2’dir. Kırşehir ilinin coğrafi konumu ise 38°50′39°50′ Kuzey, 33°30′34°50′ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Bitlis Kırşehir Arası Kaç KM

Bitlis Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 897 km’dir. Bitlis Kırşehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 695 km’dir.

Bitlis Kırşehir Arası Kaç Saat

Bitlis Kırşehir arası kaç saat; Bitlis Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 897 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat sürmektedir. Bitlis Kırşehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat sürmektedir. Bitlis Kırşehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 695 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 25 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat

Otobüs ile;

12 saat

Uçak ile;

1 saat 25 dakika

Bitlis Kırşehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bitlis Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 897 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 50 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 72 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bitlis Kırşehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bitlis Kırşehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bitlis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bitlis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kırşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.