İçeriğe geç

Kırşehir Alan Kodu

Alan Kodu: Bir ülkedeki illerin veya bölgelere ait telefon abonesine ulaşmak için arama yapılmasını sağlayan kod olarak tanımlanabilir. Türkiye’ den bahsedecek olursak her bir ilin alan kodu bulunmaktadır. Herhangi bir ilde sabit telefon numarası aranacağı zaman ulaşabilmek için illere ait olan alan kodları ile girilerek arama yapılmalıdır. Kırşehir ilinin alan kodu ise 386 şeklindedir. Kırşehir ilinde herhangi bir sabit telefon numarası araması yapıldığında öncelikle ile ait olan alan kodu tuşlanıp, arama yapılacak olan sabit telefon numarası girilerek il sınırı içerinde bulunan bütün sabit telefon numaraları ile iletişime geçebilmeniz mümkün olmaktadır.

386 Nerenin Alan Kodu?

Kırşehir İlinin alan kodu sorusuna cevap olarak 386 olduğunu söyleyebiliriz. Alan kodları her şehirlerde bulunan ve arama yapılmasında önemli bir konumdadır. Türkiye’nin her ilinde farklılaşan bu kod, sabit numaralara arama yapılabilmesi için bilinmesi gerekmektedir.

Kırşehir Telefon Kodu, Kırşehir ili

Kırşehir İlçeleri, Kırşehir ili alan olarak Türkiye’nin elli ikinci en büyük ilidir. 1867 yılında bucak, 1869 yılında ilçe ve Avanos, Keskin ve Mecidiye (Çiçekdağı) ilçeleri Kırşehir’e dahil olmuştur. 20 Temmuz 1954 tarih ve 6429 sayılı kanun, Nevşehir’i il, Kırşehir’i de ona bağlı bir ilçe haline getirmiştir. 1924 yılında il olan Kırşehir’e Avanos, Çiçekdağı, Hacıbektaş, Mucur ilçeleri bağlanmıştır. Kırşehir ilinin ekonomik yapısını tarım sektörü oluşturmaktadır. Sanayi sektörü bakımından en az gelişmiş illerimizdendir. Kırşehir ilinin 2020 TÜİK verisine göre 243.042 nüfusa sahip ilimizdir. Kırşehir ilinde yedi tane ilçe bulunmaktadır.

Kırşehir ilinin yüz ölçümü 6,544 km2’dir. Kırşehir ilinin coğrafi konumu ise 39° 8′ 45.8736” Kuzey ve 34° 9′ 34.2000” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Kırşehir Alan Kodu

Kırşehir Belediyesi resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye Alan Kodları sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz…