İçeriğe geç

Kırklareli Yol Tarifi

Kırklareli yol tarifi; yazımızda öncelikle Kırklareli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kırklareli’ne nasıl gidilir? Kırklareli yol tarifi? Kırklareli yol haritası? Kırklareli İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kırklareli İli Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Kırklareli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip elli dördüncü şehridir. Kırklareli ili yüzölçümü yaklaşık 1.525 km2’dir. Kırklareli ilinin coğrafi konumu ise 41°44′ – 42°00′ Kuzey, 26°53′ – 41°44′ Doğu GPS koordinatlarıdır. Kırklareli ilinin batısında Edirne, Güneyinde ise Tekirdağ illeri bulunmaktadır. Kırklareli ili Marmara iklimine sahiptir. Kırklareli ülkemizde turizmin önemli noktalarından biridir. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kırklareli ili 2019 yılı TÜİK verilerine göre 361.836 nüfusa sahiptir.

Kırklareli ili hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız

Kırklareli’ne Nasıl Gidilir? 

Kırklareli’ne kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Kırklareli’ne gelebilirsiniz. Kırklareli karayolu ile İstanbul’a yaklaşık 208 km, Ankara’ya yaklaşık 662 km, İzmir’den 574 ise yaklaşık km uzaklıktadır. Hava yolunu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Kırklareli’ne demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz.

Kırklareli Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Kırklareli’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Kırklareli Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırklareli’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Kırklareli İlçeleri Yol Tarifi?

Yukarıda yer alan bilgiler ile Kırklareli iline kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Şimdi ise Kırklareli ilimize bağlı ilçelerin yol tarifine ulaşmak için aşağıdaki listede yer alan ve gitmek istediğiniz ilçeye tıklayarak yol güzergahı bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Kırklareli İlçeleri

  • Babaeski
  • Demirköy
  • Kofçaz
  • Lüleburgaz
  • Pehlivanköy
  • Pınarhisar
  • Vize