İçeriğe geç

Kırklareli Yalova Arası Kaç KM

Kırklareli Yalova arası kaç km; yazımızda öncelikle Kırklareli ve Yalova şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kırklareli Yalova arası kaç km? Kırklareli Yalova arası kaç saat? Kırklareli Yalova yol tarifi? Kırklareli Yalova arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kırklareli ile Yalova İli Hakkında Genel Bilgiler

Kırklareli ili;

Marmara bölgesinde yer alan Kırklareli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kırklareli ili yüzölçümü yaklaşık 1.525 km2’dir. Kırklareli ilinin coğrafi konumu ise 41°44′- 42°00′ Kuzey, 26°53′ – 41°44′ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Yalova ili;

Marmara bölgesinde yer alan Yalova ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yalova ili yüzölçümü yaklaşık 798 km2’dir. Yalova ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′ ve 29° 35′ Doğu, 40° 28′ ve 40° 45′ Kuzey GPS koordinatlarıdır.

Kırklareli Yalova Arası Kaç KM

Kırklareli Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 311 km’dir. Kırklareli Yalova arası mesafe havayolu ile yaklaşık 211 km’dir.

Kırklareli Yalova Arası Kaç KM

Kırklareli Yalova Arası Kaç Saat

Kırklareli Yalova arası kaç saat; Kırklareli Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 311 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Kırklareli Yalova arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Kırklareli Yalova arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 211 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

50 dakika

Kırklareli Yalova Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kırklareli Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 311 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 18 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 25 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kırklareli Yalova Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kırklareli Yalova arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kırklareli’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırklareli’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yalova’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yalova’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.