İçeriğe geç

Kırklareli Sivas Arası Kaç KM

Kırklareli Sivas arası kaç km; yazımızda öncelikle Kırklareli ve Sivas şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kırklareli Sivas arası kaç km? Kırklareli Sivas arası kaç saat? Kırklareli Sivas yol tarifi? Kırklareli Sivas arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kırklareli ile Sivas İli Hakkında Genel Bilgiler

Kırklareli ili;

Marmara bölgesinde yer alan Kırklareli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kırklareli ili yüzölçümü yaklaşık 1.525 km2’dir. Kırklareli ilinin coğrafi konumu ise 41°44′- 42°00′ Kuzey, 26°53′ – 41°44′ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Sivas ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Sivas ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sivas ili yüzölçümü yaklaşık 3,488 km2’dir. Sivas ilinin coğrafi konumu ise 35°50’ ve 38°14’ doğu, 38°42’ ve 40°16’ kuzey GPS koordinatlarıdır.

Kırklareli Sivas Arası Kaç KM

Kırklareli Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1098 km’dir. Kırklareli Sivas arası mesafe havayolu ile yaklaşık 855 km’dir.

Kırklareli Sivas Arası Kaç KM

Kırklareli Sivas Arası Kaç Saat

Kırklareli Sivas arası kaç saat; Kırklareli Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1098 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Kırklareli Sivas arası mesafe otobüs ile yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. Kırklareli Sivas arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 855 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

12 saat 30 dakika

Otobüs ile;

14 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 40 dakika

Kırklareli Sivas Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kırklareli Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1098 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 61 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 88 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kırklareli Sivas Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kırklareli Sivas arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kırklareli’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırklareli’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sivas’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sivas’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.