İçeriğe geç

Kırklareli Sinop Arası Kaç KM

Kırklareli Sinop arası kaç km; yazımızda öncelikle Kırklareli ve Sinop şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kırklareli Sinop arası kaç km? Kırklareli Sinop arası kaç saat? Kırklareli Sinop yol tarifi? Kırklareli Sinop arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kırklareli ile Sinop İli Hakkında Genel Bilgiler

Kırklareli ili;

Marmara bölgesinde yer alan Kırklareli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kırklareli ili yüzölçümü yaklaşık 1.525 km2’dir. Kırklareli ilinin coğrafi konumu ise 41°44′- 42°00′ Kuzey, 26°53′ – 41°44′ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Sinop ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Sinop ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sinop ili yüzölçümü yaklaşık 5,862 km2’dir. Sinop ilinin coğrafi konumu ise 40 48′- 42 02′ kuzey, 32 43′— 34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Kırklareli Sinop Arası Kaç KM

Kırklareli Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 898 km’dir. Kırklareli Sinop arası mesafe havayolu ile yaklaşık 658 km’dir.

Kırklareli Sinop Arası Kaç KM

Kırklareli Sinop Arası Kaç Saat

Kırklareli Sinop arası kaç saat; Kırklareli Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 898 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat sürmektedir. Kırklareli Sinop arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat sürmektedir. Kırklareli Sinop arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 658 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 25 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat

Otobüs ile;

12 saat

Uçak ile;

1 saat 25 dakika

Kırklareli Sinop Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kırklareli Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 898 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 50 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 72 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kırklareli Sinop Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kırklareli Sinop arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kırklareli’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırklareli’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sinop’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sinop’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.