İçeriğe geç

Samsun Kırklareli Arası Kaç KM

Samsun Kırklareli arası kaç km; yazımızda öncelikle Samsun ve Kırklareli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Samsun Kırklareli arası kaç km? Samsun Kırklareli arası kaç saat? Samsun Kırklareli yol tarifi? Samsun Kırklareli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Samsun ile Kırklareli İli Hakkında Genel Bilgiler

Samsun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Samsun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Samsun ili yüzölçümü yaklaşık 9.725 km2’dir. Samsun ilinin coğrafi konumu ise 41.27900°N 36.33700°E GPS koordinatlarıdır.

Kırklareli ili;

Marmara bölgesinde yer alan Kırklareli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kırklareli ili yüzölçümü yaklaşık 1.525 km2’dir. Kırklareli ilinin coğrafi konumu ise 41°44′- 42°00′ Kuzey, 26°53′ – 41°44′ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Samsun Kırklareli Arası Kaç KM

Samsun Kırklareli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 947 km’dir. Samsun Kırklareli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 761 km’dir.

Samsun Kırklareli Arası Kaç KM

Samsun Kırklareli Arası Kaç Saat

Samsun Kırklareli arası kaç saat; Samsun Kırklareli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 947 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Samsun Kırklareli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Samsun Kırklareli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 761 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat 30 dakika

Otobüs ile;

12 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 30 dakika

Samsun Kırklareli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Samsun Kırklareli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 947 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 53 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 76 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Samsun Kırklareli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Samsun Kırklareli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Samsun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Samsun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kırklareli’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırklareli’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.