İçeriğe geç

Kırklareli Rize Arası Kaç KM

Kırklareli Rize arası kaç km; yazımızda öncelikle Kırklareli ve Rize şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kırklareli Rize arası kaç km? Kırklareli Rize arası kaç saat? Kırklareli Rize yol tarifi? Kırklareli Rize arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kırklareli ile Rize İli Hakkında Genel Bilgiler

Kırklareli ili;

Marmara bölgesinde yer alan Kırklareli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kırklareli ili yüzölçümü yaklaşık 1.525 km2’dir. Kırklareli ilinin coğrafi konumu ise 41°44′- 42°00′ Kuzey, 26°53′ – 41°44′ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Rize ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Rize ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Rize ili yüzölçümü yaklaşık 3,920 km2’dir. Rize ilinin coğrafi konumu ise 41.025513 enlem ve 40.517666 boylam GPS koordinatlarıdır.

Kırklareli Rize Arası Kaç KM

Kırklareli Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1356 km’dir. Kırklareli Rize arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1113 km’dir.

Kırklareli Rize Arası Kaç KM

Kırklareli Rize Arası Kaç Saat

Kırklareli Rize arası kaç saat; Kırklareli Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1356 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 15 saat sürmektedir. Kırklareli Rize arası mesafe otobüs ile yaklaşık 17 saat sürmektedir. Kırklareli Rize arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1113 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

15 saat

Otobüs ile;

17 saat

Uçak ile;

2 saat

Kırklareli Rize Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kırklareli Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1356 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 75 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 109 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kırklareli Rize Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kırklareli Rize arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kırklareli’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırklareli’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Rize’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Rize’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.