İçeriğe geç

Mersin Kırklareli Arası Kaç KM

Mersin Kırklareli arası kaç km; yazımızda öncelikle Mersin ve Kırklareli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mersin Kırklareli arası kaç km? Mersin Kırklareli arası kaç saat? Mersin Kırklareli yol tarifi? Mersin Kırklareli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mersin ile Kırklareli İli Hakkında Genel Bilgiler

Mersin ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Mersin ili yüzölçümü yaklaşık 15,620 km2’dir. Mersin ilinin coğrafi konumu ise 32°56″ ve 35°11″  doğu 37°26″  ve  36°01″  kuzey GPS koordinatlarıdır.

Kırklareli ili;

Marmara bölgesinde yer alan Kırklareli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kırklareli ili yüzölçümü yaklaşık 1.525 km2’dir. Kırklareli ilinin coğrafi konumu ise 41°44′- 42°00′ Kuzey, 26°53′ – 41°44′ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Mersin Kırklareli Arası Kaç KM

Mersin Kırklareli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1168 km’dir. Mersin Kırklareli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 842 km’dir.

Mersin Kırklareli Arası Kaç KM

Mersin Kırklareli Arası Kaç Saat

Mersin Kırklareli arası kaç saat; Mersin Kırklareli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1168 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 13 saat sürmektedir. Mersin Kırklareli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 15 saat sürmektedir. Mersin Kırklareli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 842 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

13 saat

Otobüs ile;

15 saat

Uçak ile;

1 saat 40 dakika

Mersin Kırklareli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mersin Kırklareli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1168 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 65 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 94 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mersin Kırklareli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mersin Kırklareli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mersin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mersin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kırklareli’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırklareli’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.