İçeriğe geç

Kırklareli Merkez Yol Tarifi

Kırklareli  Merkez yol tarifi; yazımızda öncelikle Kırklareli Merkez şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kırklareli Merkez’e nasıl gidilir? Kırklareli Merkez yol tarifi? Kırklareli Merkez yol haritası? Kırklareli Merkez İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kırklareli Merkez İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Kırklareli’nin ilçesi olan Kırklareli Merkez, Kırklareli’nin yerleşim yerlerinden biridir. Kırklareli Merkez İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.623 km2’dir. Kırklareli Merkez ilçesinin rakımı ise 231 m olarak hesaplanmıştır. Kırklareli Merkez ilçesinin Kuzeyinde Kofçaz, doğusunda Demirköy, batısında Edirne, Güneyinde ise Babaeski ve Pınarhisar ilçeleri bulunmaktadır. Kırklareli Merkez ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kırklareli Merkez İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kırklareli Merkez ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 103.042 nüfusa sahiptir.

Kırklareli Merkez İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Kırklareli Merkez Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Kırklareli Merkez’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Kırklareli Merkez Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırklareli Merkez’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Kırklareli Merkez’e Nasıl Gidilir? Kırklareli Merkez Yol Tarifi

Kırklareli Merkez’e kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Kırklareli Merkez’e gelebilirsiniz. Kırklareli Merkez karayolu ile İstanbul’a yaklaşık 220 km, Ankara’ya yaklaşık 676 km, İzmir’den ise yaklaşık 519 km uzaklıktadır. Hava yolunu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Kırklareli’ne demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Kırklareli demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kırklareli Merkez ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.