İçeriğe geç

Malatya Kırklareli Arası Kaç KM

Malatya Kırklareli arası kaç km; yazımızda öncelikle Malatya ve Kırklareli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Malatya Kırklareli arası kaç km? Malatya Kırklareli arası kaç saat? Malatya Kırklareli yol tarifi? Malatya Kırklareli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Malatya ile Kırklareli İli Hakkında Genel Bilgiler

Malatya ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Malatya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Malatya ili yüzölçümü yaklaşık 12,146 km2’dir. Malatya ilinin coğrafi konumu ise 35 54′ ve 39 03′ kuzey enlemleri ile 38 45′ ve 39 08′ doğu boylamları GPS koordinatlarıdır.

Kırklareli ili;

Marmara bölgesinde yer alan Kırklareli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kırklareli ili yüzölçümü yaklaşık 1.525 km2’dir. Kırklareli ilinin coğrafi konumu ise 41°44′- 42°00′ Kuzey, 26°53′ – 41°44′ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Malatya Kırklareli Arası Kaç KM

Malatya Kırklareli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1312 km’dir. Malatya Kırklareli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1018 km’dir.

Malatya Kırklareli Arası Kaç KM

Malatya Kırklareli Arası Kaç Saat

Malatya Kırklareli arası kaç saat; Malatya Kırklareli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1312 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. Malatya Kırklareli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 16 saat 30 dakika sürmektedir. Malatya Kırklareli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1018 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

14 saat 30 dakika

Otobüs ile;

16 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 55 dakika

Malatya Kırklareli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Malatya Kırklareli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1312 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 73 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 105 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Malatya Kırklareli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Malatya Kırklareli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Malatya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Malatya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kırklareli’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırklareli’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.