İçeriğe geç

Hatay Kırklareli Arası Kaç KM

Hatay Kırklareli arası kaç km; yazımızda öncelikle Hatay ve Kırklareli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hatay Kırklareli arası kaç km? Hatay Kırklareli arası kaç saat? Hatay Kırklareli yol tarifi? Hatay Kırklareli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hatay ile Kırklareli İli Hakkında Genel Bilgiler

Hatay ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Hatay ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Hatay ili yüzölçümü yaklaşık 5,524 km2’dir. Hatay ilinin coğrafi konumu ise 35° 52′ – 37° 4′ kuzey enlemleri ile 35° 40′ – 36° 35′ boylamları GPS koordinatlarıdır.

Kırklareli ili;

Marmara bölgesinde yer alan Kırklareli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kırklareli ili yüzölçümü yaklaşık 1.525 km2’dir. Kırklareli ilinin coğrafi konumu ise 41°44′- 42°00′ Kuzey, 26°53′ – 41°44′ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Hatay Kırklareli Arası Kaç KM

Hatay Kırklareli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1341 km’dir. Hatay Kırklareli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 988 km’dir.

Hatay Kırklareli Arası Kaç KM

Hatay Kırklareli Arası Kaç Saat

Hatay Kırklareli arası kaç saat; Hatay Kırklareli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1341 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 15 saat sürmektedir. Hatay Kırklareli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 17 saat sürmektedir. Hatay Kırklareli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 988 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

15 saat

Otobüs ile;

17 saat

Uçak ile;

1 saat 50 dakika

Hatay Kırklareli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Hatay Kırklareli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1341 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 74 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 108 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Hatay Kırklareli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Hatay Kırklareli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Hatay’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hatay’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kırklareli’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırklareli’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.