İçeriğe geç

Edirne Kırklareli Arası Kaç KM

Edirne Kırklareli arası kaç km; yazımızda öncelikle Edirne ve Kırklareli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Edirne Kırklareli arası kaç km? Edirne Kırklareli arası kaç saat? Edirne Kırklareli yol tarifi? Edirne Kırklareli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Edirne ile Kırklareli İli Hakkında Genel Bilgiler

Edirne ili;

Marmara bölgesinde yer alan Edirne ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Edirne ili yüzölçümü yaklaşık 6,098 km2’dir. Edirne ilinin coğrafi konumu ise 41.288°K 26.5215°D GPS koordinatlarıdır.

Kırklareli ili;

Marmara bölgesinde yer alan Kırklareli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kırklareli ili yüzölçümü yaklaşık 1.525 km2’dir. Kırklareli ilinin coğrafi konumu ise 41°44′- 42°00′ Kuzey, 26°53′ – 41°44′ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Edirne Kırklareli Arası Kaç KM

Edirne Kırklareli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 67 km’dir. Edirne Kırklareli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 56 km’dir.

Edirne Kırklareli Arası Kaç KM

Edirne Kırklareli Arası Kaç Saat

Edirne Kırklareli arası kaç saat; Edirne Kırklareli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 67 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat sürmektedir. Edirne Kırklareli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat sürmektedir. Edirne Kırklareli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 56 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 35 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat

Otobüs ile;

2 saat

Uçak ile;

35 dakika

Edirne Kırklareli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Edirne Kırklareli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 67 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 4 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 6 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Edirne Kırklareli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Edirne Kırklareli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Edirne’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Edirne’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kırklareli’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırklareli’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.