İçeriğe geç

Diyarbakır Kırklareli Arası Kaç KM

Diyarbakır Kırklareli arası kaç km; yazımızda öncelikle Diyarbakır ve Kırklareli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Diyarbakır Kırklareli arası kaç km? Diyarbakır Kırklareli arası kaç saat? Diyarbakır Kırklareli yol tarifi? Diyarbakır Kırklareli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Diyarbakır ile Kırklareli İli Hakkında Genel Bilgiler

Diyarbakır ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Diyarbakır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Diyarbakır ili yüzölçümü yaklaşık 15,272 km2’dir. Diyarbakır ilinin coğrafi konumu ise 38.066°K 40.2715°D GPS koordinatlarıdır.

Kırklareli ili;

Marmara bölgesinde yer alan Kırklareli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kırklareli ili yüzölçümü yaklaşık 1.525 km2’dir. Kırklareli ilinin coğrafi konumu ise 41°44′- 42°00′ Kuzey, 26°53′ – 41°44′ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Diyarbakır Kırklareli Arası Kaç KM

Diyarbakır Kırklareli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1540 km’dir. Diyarbakır Kırklareli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1187 km’dir.

Diyarbakır Kırklareli Arası Kaç KM

Diyarbakır Kırklareli Arası Kaç Saat

Diyarbakır Kırklareli arası kaç saat; Diyarbakır Kırklareli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1540 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 17 saat sürmektedir. Diyarbakır Kırklareli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 19 saat sürmektedir. Diyarbakır Kırklareli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1187 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

17 saat

Otobüs ile;

19 saat

Uçak ile;

2 saat 5 dakika

Diyarbakır Kırklareli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Diyarbakır Kırklareli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1540 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 85 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 124 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Diyarbakır Kırklareli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Diyarbakır Kırklareli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Diyarbakır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Diyarbakır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kırklareli’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırklareli’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.