İçeriğe geç

Kırklareli Alan Kodu

Alan Kodu: Bir ülkedeki illerin veya bölgelere ait telefon abonesine ulaşmak için arama yapılmasını sağlayan kod olarak tanımlanabilir. Türkiye’ den bahsedecek olursak her bir ilin alan kodu bulunmaktadır. Herhangi bir ilde sabit telefon numarası aranacağı zaman ulaşabilmek için illere ait olan alan kodları ile girilerek arama yapılmalıdır. Kırklareli ilinin alan kodu ise 288 şeklindedir. Kırklareli ilinde herhangi bir sabit telefon numarası araması yapıldığında öncelikle ile ait olan alan kodu tuşlanıp, arama yapılacak olan sabit telefon numarası girilerek il sınırı içerinde bulunan bütün sabit telefon numaraları ile iletişime geçebilmeniz mümkün olmaktadır.

288 Nerenin Alan Kodu?

Kırklareli İlinin alan kodu sorusuna cevap olarak 288 olduğunu söyleyebiliriz. Alan kodları her şehirlerde bulunan ve arama yapılmasında önemli bir konumdadır. Türkiye’nin her ilinde farklılaşan bu kod, sabit numaralara arama yapılabilmesi için bilinmesi gerekmektedir.

Kırklareli Telefon Kodu, Kırklareli ili

Kırklareli İlçeleri, Kırklareli ilinin alan olarak Türkiye’nin elli beşinci en büyük ilidir. Kırklareli bölgesinde ilk yaşayan insanların Trakya bölgesinde yaşayan Traklar olduğu görülmüştür. MÖ 6. yüzyılda Persler, Büyük İskender önderliğindeki Makedonlar, MÖ 2. yüzyılda ise Romalıların gibi birçok devletlerin hüküm sürdüğü bölgelerinden biriydi. Kırklareli ilinin ekonomik yapısını tarım sektörü ağırlıklı olarak oluşturmaktadır. Sanayi sektöründe gelişme göstermekte, hayvancılık ve ormancılık gibi sektörlerde bulunmaktadır. Tarım ürünü olarak kiraz ve çavdar meşhur ürünlerindendir. Ayrıca ayçiçeği bol yetiştirilir. Kırklareli ilinin 2020 TÜİK verisine göre 361.737 nüfusa sahip ilimizdir. Kırklareli ilinde sekiz tane ilçe bulunmaktadır.

Kırklareli ilinin yüz ölçümü 6,304 km2’dir. Kırklareli ilinin coğrafi konumu ise 41° 44′ 7.7064” Kuzey ve 27° 13′ 27.7284” Doğu gps koordinatlarıdır.

Kırklareli Alan Kodu
Kırklareli Alan Kodu

Kırklareli Belediyesi resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye Alan Kodları sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz…