İçeriğe geç

Kırkağaç Yol Tarifi

Manisa Kırkağaç yol tarifi; yazımızda öncelikle Kırkağaç şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kırkağaç’a nasıl gidilir? Kırkağaç yol tarifi? Kırkağaç yol haritası? Kırkağaç İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kırkağaç İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Manisa’nın ilçesi olan Kırkağaç, Manisa’nın yerleşim yerlerinden biridir. Kırkağaç İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 541 km2’dir. Kırkağaç ilçesinin rakımı ise 187 m olarak hesaplanmıştır. Kırkağaç ilçesinin Kuzeyinde ve doğusunda ise Balıkesir, batısında Soma, Güneyinde ise Akhisar ilçeleri bulunmaktadır. Kırkağaç ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kırkağaç İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kırkağaç ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 38.459 nüfusa sahiptir.

Kırkağaç İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Kırkağaç Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Kırkağaç’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Kırkağaç Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırkağaç’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Kırkağaç’a Nasıl Gidilir? Kırkağaç Yol Tarifi

Kırkağaç’a kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Kırkağaç’a gelebilirsiniz. Kırkağaç karayolu ile Manisa şehir merkezine 72.4 km, İstanbul’a yaklaşık 366 km, Ankara’ya yaklaşık 619 km, İzmir’den ise yaklaşık 123 km uzaklıktadır. Hava yolunu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Manisa’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Manisa demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kırkağaç ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.