İçeriğe geç

Kırıkkale Yozgat Arası Kaç KM

Kırıkkale Yozgat arası kaç km; yazımızda öncelikle Kırıkkale ve Yozgat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kırıkkale Yozgat arası kaç km? Kırıkkale Yozgat arası kaç saat? Kırıkkale Yozgat yol tarifi? Kırıkkale Yozgat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kırıkkale ile Yozgat İli Hakkında Genel Bilgiler

Kırıkkale ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırıkkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kırıkkale ili yüzölçümü yaklaşık 4,365 km2’dir. Kırıkkale ilinin coğrafi konumu ise 39°52′11″K 33°42′58″D  GPS koordinatlarıdır.

Yozgat ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Yozgat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yozgat ili yüzölçümü yaklaşık 14,123 km2’dir. Yozgat ilinin coğrafi konumu ise 38° 57′45.5″N 40° 14′37.4″N Kuzey 34° 04′ 23.7″E 36° 09′25.0″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Kırıkkale Yozgat Arası Kaç KM

Kırıkkale Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 140 km’dir. Kırıkkale Yozgat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 112 km’dir.

Kırıkkale Yozgat Arası Kaç KM

Kırıkkale Yozgat Arası Kaç Saat

Kırıkkale Yozgat arası kaç saat; Kırıkkale Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 140 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir. Kırıkkale Yozgat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Kırıkkale Yozgat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 112 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat 30 dakika

Otobüs ile;

2 saat 30 dakika

Uçak ile;

40 dakika

Kırıkkale Yozgat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kırıkkale Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 140 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 8 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 12 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kırıkkale Yozgat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kırıkkale Yozgat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kırıkkale’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırıkkale’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yozgat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yozgat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.