İçeriğe geç

Kırıkkale Yol Tarifi

Kırıkkale yol tarifi; yazımızda öncelikle Kırıkkale şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kırıkkale’ye nasıl gidilir? Kırıkkale yol tarifi? Kırıkkale yol haritası? Kırıkkale İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kırıkkale İli Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırıkkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altmış ikinci şehridir. Kırıkkale ili yüzölçümü yaklaşık 4,365 km2’dir. Kırıkkale ilinin coğrafi konumu ise 39°52′11″K 33°42′58″D  GPS koordinatlarıdır. Kırıkkale ilinin Kuzeyinde Çankırı, doğusunda ise Çorum ve Yozgat, batısında Ankara, Güneyinde ise Kırşehir illeri bulunmaktadır. Kırıkkale ili Karasal iklimine sahiptir. Kırıkkale ülkemizde turizmin önemli noktalarından biridir. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kırıkkale ili 2019 yılı TÜİK verilerine göre 283.017 nüfusa sahiptir.

Kırıkkale ili hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız

Kırıkkale’ye Nasıl Gidilir? 

Kırıkkale’ye kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Kırıkkale’ye gelebilirsiniz. Kırıkkale karayolu ile İstanbul’a yaklaşık 530 km, Ankara’ya yaklaşık 76 km, İzmir’den ise yaklaşık 658 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Kırıkkale’ye demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz.

Kırıkkale Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Kırıkkale’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Kırıkkale Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırıkkale’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Kırıkkale İlçeleri Yol Tarifi?

Yukarıda yer alan bilgiler ile Kırıkkale iline kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Şimdi ise Kırıkkale ilimize bağlı ilçelerin yol tarifine ulaşmak için aşağıdaki listede yer alan ve gitmek istediğiniz ilçeye tıklayarak yol güzergahı bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Kırıkkale İlçeleri

  • Bahşili
  • Balışeyh
  • Çelebi
  • Delice
  • Karakeçili
  • Keskin
  • Sulakyurt
  • Yahşihan