İçeriğe geç

Kırıkkale Yalova Arası Kaç KM

Kırıkkale Yalova arası kaç km; yazımızda öncelikle Kırıkkale ve Yalova şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kırıkkale Yalova arası kaç km? Kırıkkale Yalova arası kaç saat? Kırıkkale Yalova yol tarifi? Kırıkkale Yalova arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kırıkkale ile Yalova İli Hakkında Genel Bilgiler

Kırıkkale ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırıkkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kırıkkale ili yüzölçümü yaklaşık 4,365 km2’dir. Kırıkkale ilinin coğrafi konumu ise 39°52′11″K 33°42′58″D  GPS koordinatlarıdır.

Yalova ili;

Marmara bölgesinde yer alan Yalova ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yalova ili yüzölçümü yaklaşık 798 km2’dir. Yalova ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′ ve 29° 35′ Doğu, 40° 28′ ve 40° 45′ Kuzey GPS koordinatlarıdır.

Kırıkkale Yalova Arası Kaç KM

Kırıkkale Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 497 km’dir. Kırıkkale Yalova arası mesafe havayolu ile yaklaşık 371 km’dir.

Kırıkkale Yalova Arası Kaç KM

Kırıkkale Yalova Arası Kaç Saat

Kırıkkale Yalova arası kaç saat; Kırıkkale Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 497 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Kırıkkale Yalova arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Kırıkkale Yalova arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 371 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

1 saat

Kırıkkale Yalova Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kırıkkale Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 497 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 28 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 40 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kırıkkale Yalova Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kırıkkale Yalova arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kırıkkale’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırıkkale’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yalova’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yalova’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.