İçeriğe geç

Van Kırıkkale Arası Kaç KM

Van Kırıkkale arası kaç km; yazımızda öncelikle Van ve Kırıkkale şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Van Kırıkkale arası kaç km? Van Kırıkkale arası kaç saat? Van Kırıkkale yol tarifi? Van Kırıkkale arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Van ile Kırıkkale İli Hakkında Genel Bilgiler

Van ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Van ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Van ili yüzölçümü yaklaşık 21,334 km2’dir. Van ilinin coğrafi konumu ise 37° 43′ 48.4″39° 22′ 24.2″N Kuzey 42° 39′ 42.8″E 44°30′ 46.1″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Kırıkkale ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırıkkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kırıkkale ili yüzölçümü yaklaşık 4,365 km2’dir. Kırıkkale ilinin coğrafi konumu ise 39°52′11″K 33°42′58″D  GPS koordinatlarıdır.

Van Kırıkkale Arası Kaç KM

Van Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1139 km’dir. Van Kırıkkale arası mesafe havayolu ile yaklaşık 864 km’dir.

Van Kırıkkale Arası Kaç KM

Van Kırıkkale Arası Kaç Saat

Van Kırıkkale arası kaç saat; Van Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1139 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Van Kırıkkale arası mesafe otobüs ile yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. Van Kırıkkale arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 864 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

12 saat 30 dakika

Otobüs ile;

14 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 40 dakika

Van Kırıkkale Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Van Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1139 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 63 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 92 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Van Kırıkkale Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Van Kırıkkale arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Van’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Van’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kırıkkale’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırıkkale’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.