İçeriğe geç

Kırıkkale Tunceli Arası Kaç KM

Kırıkkale Tunceli arası kaç km; yazımızda öncelikle Kırıkkale ve Tunceli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kırıkkale Tunceli arası kaç km? Kırıkkale Tunceli arası kaç saat? Kırıkkale Tunceli yol tarifi? Kırıkkale Tunceli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kırıkkale ile Tunceli İli Hakkında Genel Bilgiler

Kırıkkale ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırıkkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kırıkkale ili yüzölçümü yaklaşık 4,365 km2’dir. Kırıkkale ilinin coğrafi konumu ise 39°52′11″K 33°42′58″D  GPS koordinatlarıdır.

Tunceli ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Tunceli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tunceli ili yüzölçümü yaklaşık 7.774 km2’dir. Tunceli ilinin coğrafi konumu ise 39.2105°K 39.6505°D GPS koordinatlarıdır.

Kırıkkale Tunceli Arası Kaç KM

Kırıkkale Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 754 km’dir. Kırıkkale Tunceli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 526 km’dir.

Kırıkkale Tunceli Arası Kaç KM

Kırıkkale Tunceli Arası Kaç Saat

Kırıkkale Tunceli arası kaç saat; Kırıkkale Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 754 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Kırıkkale Tunceli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Kırıkkale Tunceli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 526 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Kırıkkale Tunceli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kırıkkale Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 754 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 42 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 61 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kırıkkale Tunceli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kırıkkale Tunceli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kırıkkale’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırıkkale’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tunceli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tunceli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.