İçeriğe geç

Trabzon Kırıkkale Arası Kaç KM

Trabzon Kırıkkale arası kaç km; yazımızda öncelikle Trabzon ve Kırıkkale şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Trabzon Kırıkkale arası kaç km? Trabzon Kırıkkale arası kaç saat? Trabzon Kırıkkale yol tarifi? Trabzon Kırıkkale arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Trabzon ile Kırıkkale İli Hakkında Genel Bilgiler

Trabzon ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Trabzon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Trabzon ili yüzölçümü yaklaşık 4.662 km2’dir. Trabzon ilinin coğrafi konumu ise 41°00′07″K 39°43′07″D GPS koordinatlarıdır.

Kırıkkale ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırıkkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kırıkkale ili yüzölçümü yaklaşık 4,365 km2’dir. Kırıkkale ilinin coğrafi konumu ise 39°52′11″K 33°42′58″D  GPS koordinatlarıdır.

Trabzon Kırıkkale Arası Kaç KM

Trabzon Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 663 km’dir. Trabzon Kırıkkale arası mesafe havayolu ile yaklaşık 542 km’dir.

Trabzon Kırıkkale Arası Kaç KM

Trabzon Kırıkkale Arası Kaç Saat

Trabzon Kırıkkale arası kaç saat; Trabzon Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 663 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Trabzon Kırıkkale arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saatsürmektedir. Trabzon Kırıkkale arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 542 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Trabzon Kırıkkale Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Trabzon Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 663 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 37 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 54 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Trabzon Kırıkkale Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Trabzon Kırıkkale arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Trabzon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Trabzon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kırıkkale’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırıkkale’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.