İçeriğe geç

Kırıkkale Tokat Arası Kaç KM

Kırıkkale Tokat arası kaç km; yazımızda öncelikle Kırıkkale ve Tokat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kırıkkale Tokat arası kaç km? Kırıkkale Tokat arası kaç saat? Kırıkkale Tokat yol tarifi? Kırıkkale Tokat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kırıkkale ile Tokat İli Hakkında Genel Bilgiler

Kırıkkale ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırıkkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kırıkkale ili yüzölçümü yaklaşık 4,365 km2’dir. Kırıkkale ilinin coğrafi konumu ise 39°52′11″K 33°42′58″D  GPS koordinatlarıdır.

Tokat ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Tokat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tokat ili yüzölçümü yaklaşık 10,075 km2’dir. Tokat ilinin coğrafi konumu ise 39°51′K 35°37′D GPS koordinatlarıdır.

Kırıkkale Tokat Arası Kaç KM

Kırıkkale Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 298 km’dir. Kırıkkale Tokat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 265 km’dir.

Kırıkkale Tokat Arası Kaç KM

Kırıkkale Tokat Arası Kaç Saat

Kırıkkale Tokat arası kaç saat; Kırıkkale Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 298 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Kırıkkale Tokat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Kırıkkale Tokat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 265 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

55 dakika

Kırıkkale Tokat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kırıkkale Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 298 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 17 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 24 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kırıkkale Tokat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kırıkkale Tokat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kırıkkale’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırıkkale’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tokat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tokat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.