Tekirdağ Kırıkkale Arası Kaç KM

Tekirdağ Kırıkkale arası kaç km; yazımızda öncelikle Tekirdağ ve Kırıkkale şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Tekirdağ Kırıkkale arası kaç km? Tekirdağ Kırıkkale arası kaç saat? Tekirdağ Kırıkkale yol tarifi? Tekirdağ Kırıkkale arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Tekirdağ ile Kırıkkale İli Hakkında Genel Bilgiler

Tekirdağ ili;

Marmara bölgesinde yer alan Tekirdağ ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Tekirdağ ili yüzölçümü yaklaşık 6,339 km2’dir. Tekirdağ ilinin coğrafi konumu ise 0° 32′ 36.3″N 41° 36′ 39.6″N Kuzey, 26° 41′12.5″E 28° 07′ 20.6″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Kırıkkale ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırıkkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kırıkkale ili yüzölçümü yaklaşık 4,365 km2’dir. Kırıkkale ilinin coğrafi konumu ise 39°52′11″K 33°42′58″D  GPS koordinatlarıdır.

Tekirdağ Kırıkkale Arası Kaç KM

Tekirdağ Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 670 km’dir. Tekirdağ Kırıkkale arası mesafe havayolu ile yaklaşık 524 km’dir.

Tekirdağ Kırıkkale Arası Kaç KM

Tekirdağ Kırıkkale Arası Kaç Saat

Tekirdağ Kırıkkale arası kaç saat; Tekirdağ Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 670 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Tekirdağ Kırıkkale arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat  sürmektedir. Tekirdağ Kırıkkale arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 524 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Tekirdağ Kırıkkale Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Tekirdağ Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 670 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 37 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 54 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Tekirdağ Kırıkkale Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Tekirdağ Kırıkkale arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Tekirdağ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tekirdağ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kırıkkale’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırıkkale’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.