İçeriğe geç

Kırıkkale Sivas Arası Kaç KM

Kırıkkale Sivas arası kaç km; yazımızda öncelikle Kırıkkale ve Sivas şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kırıkkale Sivas arası kaç km? Kırıkkale Sivas arası kaç saat? Kırıkkale Sivas yol tarifi? Kırıkkale Sivas arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kırıkkale ile Sivas İli Hakkında Genel Bilgiler

Kırıkkale ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırıkkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kırıkkale ili yüzölçümü yaklaşık 4,365 km2’dir. Kırıkkale ilinin coğrafi konumu ise 39°52′11″K 33°42′58″D  GPS koordinatlarıdır.

Sivas ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Sivas ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sivas ili yüzölçümü yaklaşık 3,488 km2’dir. Sivas ilinin coğrafi konumu ise 35°50’ ve 38°14’ doğu, 38°42’ ve 40°16’ kuzey GPS koordinatlarıdır.

Kırıkkale Sivas Arası Kaç KM

Kırıkkale Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 364 km’dir. Kırıkkale Sivas arası mesafe havayolu ile yaklaşık 300 km’dir.

Kırıkkale Sivas Arası Kaç KM

Kırıkkale Sivas Arası Kaç Saat

Kırıkkale Sivas arası kaç saat; Kırıkkale Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 364 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat sürmektedir. Kırıkkale Sivas arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat sürmektedir. Kırıkkale Sivas arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 300 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat

Otobüs ile;

5 saat

Uçak ile;

55 dakika

Kırıkkale Sivas Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kırıkkale Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 364 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 21 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 30 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kırıkkale Sivas Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kırıkkale Sivas arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kırıkkale’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırıkkale’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sivas’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sivas’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.