İçeriğe geç

Kırıkkale Şırnak Arası Kaç KM

Kırıkkale Şırnak arası kaç km; yazımızda öncelikle Kırıkkale ve Şırnak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kırıkkale Şırnak arası kaç km? Kırıkkale Şırnak arası kaç saat? Kırıkkale Şırnak yol tarifi? Kırıkkale Şırnak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kırıkkale ile Şırnak İli Hakkında Genel Bilgiler

Kırıkkale ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırıkkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kırıkkale ili yüzölçümü yaklaşık 4,365 km2’dir. Kırıkkale ilinin coğrafi konumu ise 39°52′11″K 33°42′58″D  GPS koordinatlarıdır.

Şırnak ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şırnak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Şırnak ili yüzölçümü yaklaşık 7.172 km2’dir. Şırnak ilinin coğrafi konumu ise 37° 33′ 47″ Kuzey ile 42° 33′ 44″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Kırıkkale Şırnak Arası Kaç KM

Kırıkkale Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1088 km’dir. Kırıkkale Şırnak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 819 km’dir.

Kırıkkale Şırnak Arası Kaç KM

Kırıkkale Şırnak Arası Kaç Saat

Kırıkkale Şırnak arası kaç saat; Kırıkkale Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1088 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 12 saat sürmektedir. Kırıkkale Şırnak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 14 saat sürmektedir. Kırıkkale Şırnak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 819 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 35 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

12 saat

Otobüs ile;

14 saat

Uçak ile;

1 saat 35 dakika

Kırıkkale Şırnak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kırıkkale Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1088 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 60 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 88 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kırıkkale Şırnak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kırıkkale Şırnak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kırıkkale’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırıkkale’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Şırnak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şırnak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.