İçeriğe geç

Kırıkkale Sinop Arası Kaç KM

Kırıkkale Sinop arası kaç km; yazımızda öncelikle Kırıkkale ve Sinop şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kırıkkale Sinop arası kaç km? Kırıkkale Sinop arası kaç saat? Kırıkkale Sinop yol tarifi? Kırıkkale Sinop arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kırıkkale ile Sinop İli Hakkında Genel Bilgiler

Kırıkkale ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırıkkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kırıkkale ili yüzölçümü yaklaşık 4,365 km2’dir. Kırıkkale ilinin coğrafi konumu ise 39°52′11″K 33°42′58″D  GPS koordinatlarıdır.

Sinop ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Sinop ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sinop ili yüzölçümü yaklaşık 5,862 km2’dir. Sinop ilinin coğrafi konumu ise 40 48′- 42 02′ kuzey, 32 43′— 34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Kırıkkale Sinop Arası Kaç KM

Kırıkkale Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 387 km’dir. Kırıkkale Sinop arası mesafe havayolu ile yaklaşık 281 km’dir.

Kırıkkale Sinop Arası Kaç KM

Kırıkkale Sinop Arası Kaç Saat

Kırıkkale Sinop arası kaç saat; Kırıkkale Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 387 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Kırıkkale Sinop arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Kırıkkale Sinop arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 281 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

Uçak ile;

55 dakika

Kırıkkale Sinop Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kırıkkale Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 387 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 22 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 31 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kırıkkale Sinop Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kırıkkale Sinop arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kırıkkale’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırıkkale’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sinop’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sinop’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.