İçeriğe geç

Kırıkkale Siirt Arası Kaç KM

Kırıkkale Siirt arası kaç km; yazımızda öncelikle Kırıkkale ve Siirt şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kırıkkale Siirt arası kaç km? Kırıkkale Siirt arası kaç saat? Kırıkkale Siirt yol tarifi? Kırıkkale Siirt arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kırıkkale ile Siirt İli Hakkında Genel Bilgiler

Kırıkkale ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırıkkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kırıkkale ili yüzölçümü yaklaşık 4,365 km2’dir. Kırıkkale ilinin coğrafi konumu ise 39°52′11″K 33°42′58″D  GPS koordinatlarıdır.

Siirt ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Siirt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Siirt ili yüzölçümü yaklaşık 6,182 km2’dir. Siirt ilinin coğrafi konumu ise 41° 57′ doğu boylamı ve 37° 55′ kuzey enlemi GPS koordinatlarıdır.

Kırıkkale Siirt Arası Kaç KM

Kırıkkale Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 992 km’dir. Kırıkkale Siirt arası mesafe havayolu ile yaklaşık 761 km’dir.

Kırıkkale Siirt Arası Kaç KM

Kırıkkale Siirt Arası Kaç Saat

Kırıkkale Siirt arası kaç saat; Kırıkkale Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 992 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat sürmektedir. Kırıkkale Siirt arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat sürmektedir. Kırıkkale Siirt arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 761 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat

Otobüs ile;

13 saat

Uçak ile;

1 saat 30 dakika

Kırıkkale Siirt Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kırıkkale Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 992 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 55 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 80 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kırıkkale Siirt Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kırıkkale Siirt arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kırıkkale’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırıkkale’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Siirt’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Siirt’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.