Şanlıurfa Kırıkkale Arası Kaç KM

Şanlıurfa Kırıkkale arası kaç km; yazımızda öncelikle Şanlıurfa ve Kırıkkale şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Şanlıurfa Kırıkkale arası kaç km? Şanlıurfa Kırıkkale arası kaç saat? Şanlıurfa Kırıkkale yol tarifi? Şanlıurfa Kırıkkale arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Şanlıurfa ile Kırıkkale İli Hakkında Genel Bilgiler

Şanlıurfa ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şanlıurfa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Şanlıurfa ili yüzölçümü yaklaşık 19,451 km2’dir. Şanlıurfa ilinin coğrafi konumu ise 36° 40’ 08.1″N 38° 01’24.8″N Kuzey 37° 51’19.3″E 40° 13’46.6″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Kırıkkale ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırıkkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kırıkkale ili yüzölçümü yaklaşık 4,365 km2’dir. Kırıkkale ilinin coğrafi konumu ise 39°52′11″K 33°42′58″D  GPS koordinatlarıdır.

Şanlıurfa Kırıkkale Arası Kaç KM

Şanlıurfa Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 727 km’dir. Şanlıurfa Kırıkkale arası mesafe havayolu ile yaklaşık 549 km’dir.

Şanlıurfa Kırıkkale Arası Kaç KM

Şanlıurfa Kırıkkale Arası Kaç Saat

Şanlıurfa Kırıkkale arası kaç saat; Şanlıurfa Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 727 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat sürmektedir. Şanlıurfa Kırıkkale arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Şanlıurfa Kırıkkale arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 549 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat

Otobüs ile;

9 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Şanlıurfa Kırıkkale Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Şanlıurfa Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 727 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 40 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 59 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Şanlıurfa Kırıkkale Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Şanlıurfa Kırıkkale arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Şanlıurfa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şanlıurfa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kırıkkale’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırıkkale’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.