İçeriğe geç

Samsun Kırıkkale Arası Kaç KM

Samsun Kırıkkale arası kaç km; yazımızda öncelikle Samsun ve Kırıkkale şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Samsun Kırıkkale arası kaç km? Samsun Kırıkkale arası kaç saat? Samsun Kırıkkale yol tarifi? Samsun Kırıkkale arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Samsun ile Kırıkkale İli Hakkında Genel Bilgiler

Samsun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Samsun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Samsun ili yüzölçümü yaklaşık 9.725 km2’dir. Samsun ilinin coğrafi konumu ise 41.27900°N 36.33700°E GPS koordinatlarıdır.

Kırıkkale ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırıkkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kırıkkale ili yüzölçümü yaklaşık 4,365 km2’dir. Kırıkkale ilinin coğrafi konumu ise 39°52′11″K 33°42′58″D  GPS koordinatlarıdır.

Samsun Kırıkkale Arası Kaç KM

Samsun Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 333 km’dir. Samsun Kırıkkale arası mesafe havayolu ile yaklaşık 288 km’dir.

Samsun Kırıkkale Arası Kaç KM

Samsun Kırıkkale Arası Kaç Saat

Samsun Kırıkkale arası kaç saat; Samsun Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 333 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Samsun Kırıkkale arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Samsun Kırıkkale arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 288 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

55 dakika

Samsun Kırıkkale Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Samsun Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 333 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 19 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 27 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Samsun Kırıkkale Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Samsun Kırıkkale arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Samsun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Samsun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kırıkkale’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırıkkale’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.