İçeriğe geç

Sakarya Kırıkkale Arası Kaç KM


Sakarya Kırıkkale arası kaç km;
yazımızda öncelikle Sakarya ve Kırıkkale şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Sakarya Kırıkkale arası kaç km? Sakarya Kırıkkale arası kaç saat? Sakarya Kırıkkale yol tarifi? Sakarya Kırıkkale arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Sakarya ile Kırıkkale İli Hakkında Genel Bilgiler

Sakarya ili;

Marmara bölgesinde yer alan Sakarya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Sakarya ili yüzölçümü yaklaşık 4,878 km2’dir. Sakarya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′50″K 30°27′24″D GPS koordinatlarıdır.

Kırıkkale ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırıkkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kırıkkale ili yüzölçümü yaklaşık 4,365 km2’dir. Kırıkkale ilinin coğrafi konumu ise 39°52′11″K 33°42′58″D  GPS koordinatlarıdır.

Sakarya Kırıkkale Arası Kaç KM

Sakarya Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 388 km’dir. Sakarya Kırıkkale arası mesafe havayolu ile yaklaşık 285 km’dir.

Sakarya Kırıkkale Arası Kaç KM

Sakarya Kırıkkale Arası Kaç Saat

Sakarya Kırıkkale arası kaç saat; Sakarya Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 388 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Sakarya Kırıkkale arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Sakarya Kırıkkale arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 285 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

Uçak ile;

55 dakika

Sakarya Kırıkkale Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Sakarya Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 388 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 22 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 32 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Sakarya Kırıkkale Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Sakarya Kırıkkale arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Sakarya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sakarya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kırıkkale’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırıkkale’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.