İçeriğe geç

Kırıkkale Rize Arası Kaç KM

Kırıkkale Rize arası kaç km; yazımızda öncelikle Kırıkkale ve Rize şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kırıkkale Rize arası kaç km? Kırıkkale Rize arası kaç saat? Kırıkkale Rize yol tarifi? Kırıkkale Rize arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz

Kırıkkale ile Rize İli Hakkında Genel Bilgiler

Kırıkkale ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırıkkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kırıkkale ili yüzölçümü yaklaşık 4,365 km2’dir. Kırıkkale ilinin coğrafi konumu ise 39°52′11″K 33°42′58″D  GPS koordinatlarıdır.

Rize ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Rize ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Rize ili yüzölçümü yaklaşık 3,920 km2’dir. Rize ilinin coğrafi konumu ise 41.025513 enlem ve 40.517666 boylam GPS koordinatlarıdır.

Kırıkkale Rize Arası Kaç KM

Kırıkkale Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 741 km’dir. Kırıkkale Rize arası mesafe havayolu ile yaklaşık 609 km’dir.

Kırıkkale Rize Arası Kaç KM

Kırıkkale Rize Arası Kaç Saat

Kırıkkale Rize arası kaç saat; Kırıkkale Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 741 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Kırıkkale Rize arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Kırıkkale Rize arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 609 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Kırıkkale Rize Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kırıkkale Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 741 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 41 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 60 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kırıkkale Rize Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kırıkkale Rize arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kırıkkale’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırıkkale’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Rize’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Rize’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.