İçeriğe geç

Kırıkkale Niğde Arası Kaç KM

Kırıkkale Niğde arası kaç km; yazımızda öncelikle Kırıkkale ve Niğde şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kırıkkale Niğde arası kaç km? Kırıkkale Niğde arası kaç saat? Kırıkkale Niğde yol tarifi? Kırıkkale Niğde arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kırıkkale ile Niğde İli Hakkında Genel Bilgiler

Kırıkkale ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırıkkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kırıkkale ili yüzölçümü yaklaşık 4,365 km2’dir. Kırıkkale ilinin coğrafi konumu ise 39°52′11″K 33°42′58″D  GPS koordinatlarıdır.

Niğde ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Niğde ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Niğde ili yüzölçümü yaklaşık 7.312 km2’dir. Niğde ilinin coğrafi konumu ise 37,9698 X 34,6766. 205.753 Y GPS koordinatlarıdır.

Kırıkkale Niğde Arası Kaç KM

Kırıkkale Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 291 km’dir. Kırıkkale Niğde arası mesafe havayolu ile yaklaşık 232 km’dir.

Kırıkkale Niğde Arası Kaç KM

Kırıkkale Niğde Arası Kaç Saat

Kırıkkale Niğde arası kaç saat; Kırıkkale Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 291 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Kırıkkale Niğde arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Kırıkkale Niğde arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 232 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

50 dakika

Kırıkkale Niğde Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kırıkkale Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 291 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 17 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 24 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kırıkkale Niğde Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kırıkkale Niğde arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kırıkkale’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırıkkale’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Niğde’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Niğde’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.