İçeriğe geç

Kırıkkale Nevşehir Arası Kaç KM

Kırıkkale Nevşehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Kırıkkale ve Nevşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kırıkkale Nevşehir arası kaç km? Kırıkkale Nevşehir arası kaç saat? Kırıkkale Nevşehir yol tarifi? Kırıkkale Nevşehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kırıkkale ile Nevşehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Kırıkkale ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırıkkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kırıkkale ili yüzölçümü yaklaşık 4,365 km2’dir. Kırıkkale ilinin coğrafi konumu ise 39°52′11″K 33°42′58″D  GPS koordinatlarıdır.

Nevşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Nevşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Nevşehir ili yüzölçümü yaklaşık 5,467 km2’dir. Nevşehir ilinin coğrafi konumu ise 38° 37´ 28.9020″ ve 34° 42´ 50.9364″ GPS koordinatlarıdır.

Kırıkkale Nevşehir Arası Kaç KM

Kırıkkale Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 201 km’dir. Kırıkkale Nevşehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 171 km’dir.

Kırıkkale Nevşehir Arası Kaç KM

Kırıkkale Nevşehir Arası Kaç Saat

Kırıkkale Nevşehir arası kaç saat; Kırıkkale Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 201 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Kırıkkale Nevşehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Kırıkkale Nevşehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 171 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat 30 dakika

Otobüs ile;

3 saat 30 dakika

Uçak ile;

45 dakika

Kırıkkale Nevşehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kırıkkale Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 201 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 12 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 17 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kırıkkale Nevşehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kırıkkale Nevşehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kırıkkale’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırıkkale’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Nevşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Nevşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.