İçeriğe geç

Mersin Kırıkkale Arası Kaç KM

Mersin Kırıkkale arası kaç km; yazımızda öncelikle Mersin ve Kırıkkale şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mersin Kırıkkale arası kaç km? Mersin Kırıkkale arası kaç saat? Mersin Kırıkkale yol tarifi? Mersin Kırıkkale arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mersin ile Kırıkkale İli Hakkında Genel Bilgiler

Mersin ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Mersin ili yüzölçümü yaklaşık 15,620 km2’dir. Mersin ilinin coğrafi konumu ise 32°56″ ve 35°11″  doğu 37°26″  ve  36°01″  kuzey GPS koordinatlarıdır.

Kırıkkale ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırıkkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kırıkkale ili yüzölçümü yaklaşık 4,365 km2’dir. Kırıkkale ilinin coğrafi konumu ise 39°52′11″K 33°42′58″D  GPS koordinatlarıdır.

Mersin Kırıkkale Arası Kaç KM

Mersin Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 485 km’dir. Mersin Kırıkkale arası mesafe havayolu ile yaklaşık 352 km’dir.

Mersin Kırıkkale Arası Kaç KM

Mersin Kırıkkale Arası Kaç Saat

Mersin Kırıkkale arası kaç saat; Mersin Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 485 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Mersin Kırıkkale arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Mersin Kırıkkale arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 352 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

1 saat

Mersin Kırıkkale Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mersin Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 485 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 27 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 39 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mersin Kırıkkale Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mersin Kırıkkale arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mersin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mersin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kırıkkale’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırıkkale’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.