İçeriğe geç

Kırıkkale Merkez Yol Tarifi

Kırıkkale Merkez yol tarifi; yazımızda öncelikle Kırıkkale Merkez şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kırıkkale Merkez’e nasıl gidilir? Kırıkkale Merkez yol tarifi? Kırıkkale Merkez yol haritası? Kırıkkale Merkez İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kırıkkale Merkez İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırıkkale’nin ilçesi olan Kırıkkale Merkez, Kırıkkale’nin yerleşim yerlerinden biridir. Kırıkkale Merkez İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 432 km2’dir. Kırıkkale Merkez ilçesinin rakımı ise 746 m olarak hesaplanmıştır. Kırıkkale Merkez ilçesinin Kuzeyinde Balışeyh, doğusunda Balışeyh ve Keskin, batısında Yahşihan ve Bahşılı, Güneyinde ise Keskin ilçeleri bulunmaktadır. Kırıkkale Merkez ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kırıkkale Merkez İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kırıkkale Merkez ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 198.477 nüfusa sahiptir.

Kırıkkale Merkez İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Kırıkkale Merkez Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Kırıkkale Merkez’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Kırıkkale Merkez Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırıkkale Merkez’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Kırıkkale Merkez’e Nasıl Gidilir? Kırıkkale Merkez Yol Tarifi

Kırıkkale Merkez’e kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Kırıkkale Merkez’e gelebilirsiniz. Kırıkkale Merkez karayolu ile İstanbul’a yaklaşık 525 km, Ankara’ya yaklaşık 76.1 km, İzmir’den ise yaklaşık 679 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Kırıkkale’ye demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Kırıkkale demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kırıkkale Merkez ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.