İçeriğe geç

Mardin Kırıkkale Arası Kaç KM

Mardin Kırıkkale arası kaç km; yazımızda öncelikle Mardin ve Kırıkkale şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mardin Kırıkkale arası kaç km? Mardin Kırıkkale arası kaç saat? Mardin Kırıkkale yol tarifi? Mardin Kırıkkale arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mardin ile Kırıkkale İli Hakkında Genel Bilgiler

Mardin ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Mardin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Mardin ili yüzölçümü yaklaşık 8,858 km2’dir. Mardin ilinin coğrafi konumu ise 37°18′51.37″K 40°44′19.30″D  GPS koordinatlarıdır.

Kırıkkale ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırıkkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kırıkkale ili yüzölçümü yaklaşık 4,365 km2’dir. Kırıkkale ilinin coğrafi konumu ise 39°52′11″K 33°42′58″D  GPS koordinatlarıdır.

Mardin Kırıkkale Arası Kaç KM

Mardin Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 913 km’dir. Mardin Kırıkkale arası mesafe havayolu ile yaklaşık 689 km’dir.

Mardin Kırıkkale Arası Kaç KM

Mardin Kırıkkale Arası Kaç Saat

Mardin Kırıkkale arası kaç saat; Mardin Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 913 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Mardin Kırıkkale arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Mardin Kırıkkale arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 689 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 25 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat 30 dakika

Otobüs ile;

12 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 25 dakika

Mardin Kırıkkale Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mardin Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 913 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 51 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 74 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mardin Kırıkkale Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mardin Kırıkkale arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mardin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mardin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kırıkkale’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırıkkale’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.