İçeriğe geç

Malatya Kırıkkale Arası Kaç KM

Malatya Kırıkkale arası kaç km; yazımızda öncelikle Malatya ve Kırıkkale şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Malatya Kırıkkale arası kaç km? Malatya Kırıkkale arası kaç saat? Malatya Kırıkkale yol tarifi? Malatya Kırıkkale arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Malatya ile Kırıkkale İli Hakkında Genel Bilgiler

Malatya ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Malatya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Malatya ili yüzölçümü yaklaşık 12,146 km2’dir. Malatya ilinin coğrafi konumu ise 35 54′ ve 39 03′ kuzey enlemleri ile 38 45′ ve 39 08′ doğu boylamları GPS koordinatlarıdır.

Kırıkkale ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırıkkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kırıkkale ili yüzölçümü yaklaşık 4,365 km2’dir. Kırıkkale ilinin coğrafi konumu ise 39°52′11″K 33°42′58″D  GPS koordinatlarıdır.

Malatya Kırıkkale Arası Kaç KM

Malatya Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 578 km’dir. Malatya Kırıkkale arası mesafe havayolu ile yaklaşık 449 km’dir.

Malatya Kırıkkale Arası Kaç KM

Malatya Kırıkkale Arası Kaç Saat

Malatya Kırıkkale arası kaç saat; Malatya Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 578 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Malatya Kırıkkale arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saatsürmektedir. Malatya Kırıkkale arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 449 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Malatya Kırıkkale Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Malatya Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 578 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 32 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 47 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Malatya Kırıkkale Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Malatya Kırıkkale arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Malatya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Malatya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kırıkkale’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırıkkale’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.