İçeriğe geç

Konya Kırıkkale Arası Kaç KM

Konya Kırıkkale arası kaç km; yazımızda öncelikle Konya ve Kırıkkale şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Konya Kırıkkale arası kaç km? Konya Kırıkkale arası kaç saat? Konya Kırıkkale yol tarifi? Konya Kırıkkale arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Konya ile Kırıkkale İli Hakkında Genel Bilgiler

Konya ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Konya ili yüzölçümü yaklaşık 41,001 km2’dir. Konya ilinin coğrafi konumu ise 37°52′K 32°29′D  GPS koordinatlarıdır.

Kırıkkale ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırıkkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kırıkkale ili yüzölçümü yaklaşık 4,365 km2’dir. Kırıkkale ilinin coğrafi konumu ise 39°52′11″K 33°42′58″D  GPS koordinatlarıdır.

Konya Kırıkkale Arası Kaç KM

Konya Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 281 km’dir. Konya Kırıkkale arası mesafe havayolu ile yaklaşık 250 km’dir.

Konya Kırıkkale Arası Kaç KM

Konya Kırıkkale Arası Kaç Saat

Konya Kırıkkale arası kaç saat; Konya Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 281 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Konya Kırıkkale arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Konya Kırıkkale arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 250 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

50 dakika

Konya Kırıkkale Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Konya Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 281 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 16 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 23 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Konya Kırıkkale Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Konya Kırıkkale arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Konya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Konya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kırıkkale’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırıkkale’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.