İçeriğe geç

Kocaeli Kırıkkale Arası Kaç KM

Kocaeli Kırıkkale arası kaç km; yazımızda öncelikle Kocaeli ve Kırıkkale şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kocaeli Kırıkkale arası kaç km? Kocaeli Kırıkkale arası kaç saat? Kocaeli Kırıkkale yol tarifi? Kocaeli Kırıkkale arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kocaeli ile Kırıkkale İli Hakkında Genel Bilgiler

Kocaeli ili;

Marmara bölgesinde yer alan Kocaeli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Kocaeli ili yüzölçümü yaklaşık 3.397 km2’dir. Kocaeli ilinin coğrafi konumu ise 40.852°N 29.878°E GPS koordinatlarıdır.

Kırıkkale ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırıkkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kırıkkale ili yüzölçümü yaklaşık 4,365 km2’dir. Kırıkkale ilinin coğrafi konumu ise 39°52′11″K 33°42′58″D  GPS koordinatlarıdır.

Kocaeli Kırıkkale Arası Kaç KM

Kocaeli Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 444 km’dir. Kocaeli Kırıkkale arası mesafe havayolu ile yaklaşık 328 km’dir.

Kocaeli Kırıkkale Arası Kaç KM

Kocaeli Kırıkkale Arası Kaç Saat

Kocaeli Kırıkkale arası kaç saat; Kocaeli Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 444 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat sürmektedir. Kocaeli Kırıkkale arası mesafe otobüs ile yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Kocaeli Kırıkkale arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 328 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat

Otobüs ile;

6 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Kocaeli Kırıkkale Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kocaeli Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 444 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 25 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 36 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kocaeli Kırıkkale Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kocaeli Kırıkkale arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kocaeli’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kocaeli’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kırıkkale’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırıkkale’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.