İçeriğe geç

Kırıkkale Kırşehir Arası Kaç KM

Kırıkkale Kırşehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Kırıkkale ve Kırşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kırıkkale Kırşehir arası kaç km? Kırıkkale Kırşehir arası kaç saat? Kırıkkale Kırşehir yol tarifi? Kırıkkale Kırşehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kırıkkale ile Kırşehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Kırıkkale ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırıkkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kırıkkale ili yüzölçümü yaklaşık 4,365 km2’dir. Kırıkkale ilinin coğrafi konumu ise 39°52′11″K 33°42′58″D  GPS koordinatlarıdır.

Kırşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kırşehir ili yüzölçümü yaklaşık 6.570 km2’dir. Kırşehir ilinin coğrafi konumu ise 38°50′39°50′ Kuzey, 33°30′34°50′ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Kırıkkale Kırşehir Arası Kaç KM

Kırıkkale Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 111 km’dir. Kırıkkale Kırşehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 96 km’dir.

Kırıkkale Kırşehir Arası Kaç KM

Kırıkkale Kırşehir Arası Kaç Saat

Kırıkkale Kırşehir arası kaç saat; Kırıkkale Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 111 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir. Kırıkkale Kırşehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Kırıkkale Kırşehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 96 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat 30 dakika

Otobüs ile;

2 saat 30 dakika

Uçak ile;

40 dakika

Kırıkkale Kırşehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kırıkkale Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 111 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 7 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 9 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kırıkkale Kırşehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kırıkkale Kırşehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kırıkkale’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırıkkale’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kırşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.