İçeriğe geç

Iğdır Kırıkkale Arası Kaç KM

Iğdır Kırıkkale arası kaç km; yazımızda öncelikle Iğdır ve Kırıkkale şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Iğdır Kırıkkale arası kaç km? Iğdır Kırıkkale arası kaç saat? Iğdır Kırıkkale yol tarifi? Iğdır Kırıkkale arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Iğdır ile Kırıkkale İli Hakkında Genel Bilgiler

Iğdır ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Iğdır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Iğdır ili yüzölçümü yaklaşık 3,539 km2’dir. Iğdır ilinin coğrafi konumu ise 39°53′37″K 43°59′52″D GPS koordinatlarıdır.

Kırıkkale ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırıkkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kırıkkale ili yüzölçümü yaklaşık 4,365 km2’dir. Kırıkkale ilinin coğrafi konumu ise 39°52′11″K 33°42′58″D  GPS koordinatlarıdır.

Iğdır Kırıkkale Arası Kaç KM

Iğdır Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1087 km’dir. Iğdır Kırıkkale arası mesafe havayolu ile yaklaşık 900 km’dir.

Iğdır Kırıkkale Arası Kaç KM

Iğdır Kırıkkale Arası Kaç Saat

Iğdır Kırıkkale arası kaç saat; Iğdır Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1087 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 12 saat sürmektedir. Iğdır Kırıkkale arası mesafe otobüs ile yaklaşık 14 saat sürmektedir. Iğdır Kırıkkale arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 900 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 41 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

12 saat

Otobüs ile;

14 saat

Uçak ile;

1 saat 41 dakika

Iğdır Kırıkkale Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Iğdır Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1087 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 60 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 87 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Iğdır Kırıkkale Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Iğdır Kırıkkale arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Iğdır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Iğdır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kırıkkale’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırıkkale’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.