İçeriğe geç

Hatay Kırıkkale Arası Kaç KM

Hatay Kırıkkale arası kaç km; yazımızda öncelikle Hatay ve Kırıkkale şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hatay Kırıkkale arası kaç km? Hatay Kırıkkale arası kaç saat? Hatay Kırıkkale yol tarifi? Hatay Kırıkkale arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hatay ile Kırıkkale İli Hakkında Genel Bilgiler

Hatay ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Hatay ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Hatay ili yüzölçümü yaklaşık 5,524 km2’dir. Hatay ilinin coğrafi konumu ise 35° 52′ – 37° 4′ kuzey enlemleri ile 35° 40′ – 36° 35′ boylamları GPS koordinatlarıdır.

Kırıkkale ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırıkkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kırıkkale ili yüzölçümü yaklaşık 4,365 km2’dir. Kırıkkale ilinin coğrafi konumu ise 39°52′11″K 33°42′58″D  GPS koordinatlarıdır.

Hatay Kırıkkale Arası Kaç KM

Hatay Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 630 km’dir. Hatay Kırıkkale arası mesafe havayolu ile yaklaşık 457 km’dir.

Kırıkkale Hatay arası kaç km?
Hatay Kırıkkale Arası Kaç KM

Hatay Kırıkkale Arası Kaç Saat

Hatay Kırıkkale arası kaç saat; Hatay Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 630 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat sürmektedir. Hatay Kırıkkale arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Hatay Kırıkkale arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 457 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 6 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat

Otobüs ile;

8 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 6 dakika

Hatay Kırıkkale Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Hatay Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 630 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 35 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 51 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Hatay Kırıkkale Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Hatay Kırıkkale arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Hatay’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hatay’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kırıkkale’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırıkkale’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.