İçeriğe geç

Hakkâri Kırıkkale Arası Kaç KM

Hakkâri Kırıkkale arası kaç km; yazımızda öncelikle Hakkâri ve Kırıkkale şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hakkâri Kırıkkale arası kaç km? Hakkâri Kırıkkale arası kaç saat? Hakkâri Kırıkkale yol tarifi? Hakkâri Kırıkkale arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hakkâri ile Kırıkkale İli Hakkında Genel Bilgiler

Hakkâri ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Hakkâri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Hakkâri ili yüzölçümü yaklaşık 9,521 km2’dir. Hakkâri ilinin coğrafi konumu ise 37°27′58″K 44°03′52″D GPS koordinatlarıdır.

Kırıkkale ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırıkkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kırıkkale ili yüzölçümü yaklaşık 4,365 km2’dir. Kırıkkale ilinin coğrafi konumu ise 39°52′11″K 33°42′58″D  GPS koordinatlarıdır.

Hakkâri Kırıkkale Arası Kaç KM

Hakkâri Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1312 km’dir. Hakkâri Kırıkkale arası mesafe havayolu ile yaklaşık 923 km’dir.

Hakkâri Kırıkkale Arası Kaç KM

Hakkâri Kırıkkale Arası Kaç Saat

Hakkâri Kırıkkale arası kaç saat; Hakkâri Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1312 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. Hakkâri Kırıkkale arası mesafe otobüs ile yaklaşık 16 saat 30 dakika sürmektedir. Hakkâri Kırıkkale arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 923 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

14 saat 30 dakika

Otobüs ile;

16 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 45 dakika

Hakkâri Kırıkkale Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Hakkâri Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1312 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 73 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 105 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Hakkâri Kırıkkale Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Hakkâri Kırıkkale arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Hakkâri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hakkâri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kırıkkale’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırıkkale’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.