İçeriğe geç

Gaziantep Kırıkkale Arası Kaç KM

Gaziantep Kırıkkale arası kaç km; yazımızda öncelikle Gaziantep ve Kırıkkale şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gaziantep Kırıkkale arası kaç km? Gaziantep Kırıkkale arası kaç saat? Gaziantep Kırıkkale yol tarifi? Gaziantep Kırıkkale arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gaziantep ile Kırıkkale İli Hakkında Genel Bilgiler

Gaziantep ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Gaziantep ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Gaziantep ili yüzölçümü yaklaşık 6,803 km2’dir. Gaziantep ilinin coğrafi konumu ise 37°02′26″K 37°18′25″D GPS koordinatlarıdır.

Kırıkkale ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırıkkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kırıkkale ili yüzölçümü yaklaşık 4,365 km2’dir. Kırıkkale ilinin coğrafi konumu ise 39°52′11″K 33°42′58″D  GPS koordinatlarıdır.

Gaziantep Kırıkkale Arası Kaç KM

Gaziantep Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 581 km’dir. Gaziantep Kırıkkale arası mesafe havayolu ile yaklaşık 458 km’dir.

Gaziantep Kırıkkale Arası Kaç KM

Gaziantep Kırıkkale Arası Kaç Saat

Gaziantep Kırıkkale arası kaç saat; Gaziantep Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 581 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Gaziantep Kırıkkale arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Gaziantep Kırıkkale arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 458 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Gaziantep Kırıkkale Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Gaziantep Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 581 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 32 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 47 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Gaziantep Kırıkkale Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Gaziantep Kırıkkale arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Gaziantep’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gaziantep’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kırıkkale’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırıkkale’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.