İçeriğe geç

Eskişehir Kırıkkale Arası Kaç KM

Eskişehir Kırıkkale arası kaç km; yazımızda öncelikle Eskişehir ve Kırıkkale şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Eskişehir Kırıkkale arası kaç km? Eskişehir Kırıkkale arası kaç saat? Eskişehir Kırıkkale yol tarifi? Eskişehir Kırıkkale arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Eskişehir ile Kırıkkale İli Hakkında Genel Bilgiler

Eskişehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Eskişehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Eskişehir ili yüzölçümü yaklaşık 13,925 km2’dir. Eskişehir ilinin coğrafi konumu ise 39° 46´ 15.1752″ ve 30° 30´56.1744″ GPS koordinatlarıdır.

Kırıkkale ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırıkkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kırıkkale ili yüzölçümü yaklaşık 4,365 km2’dir. Kırıkkale ilinin coğrafi konumu ise 39°52′11″K 33°42′58″D  GPS koordinatlarıdır.

Eskişehir Kırıkkale Arası Kaç KM

Eskişehir Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 321 km’dir. Eskişehir Kırıkkale arası mesafe havayolu ile yaklaşık 256 km’dir.

Eskişehir Kırıkkale Arası Kaç KM

Eskişehir Kırıkkale Arası Kaç Saat

Eskişehir Kırıkkale arası kaç saat; Eskişehir Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 321 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Eskişehir Kırıkkale arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Eskişehir Kırıkkale arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 256 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

50 dakika

Eskişehir Kırıkkale Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Eskişehir Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 321 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 18 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 26 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Eskişehir Kırıkkale Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Eskişehir Kırıkkale arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Eskişehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Eskişehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kırıkkale’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırıkkale’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.