İçeriğe geç

Erzurum Kırıkkale Arası Kaç KM

Erzurum Kırıkkale arası kaç km; yazımızda öncelikle Erzurum ve Kırıkkale şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Erzurum Kırıkkale arası kaç km? Erzurum Kırıkkale arası kaç saat? Erzurum Kırıkkale yol tarifi? Erzurum Kırıkkale arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Erzurum ile Kırıkkale İli Hakkında Genel Bilgiler

Erzurum ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzurum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Erzurum ili yüzölçümü yaklaşık 25,355 km2’dir. Erzurum ilinin coğrafi konumu ise 39° 57′ 23″ K  41° 10′ 12″D GPS     koordinatlarıdır.

Kırıkkale ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırıkkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kırıkkale ili yüzölçümü yaklaşık 4,365 km2’dir. Kırıkkale ilinin coğrafi konumu ise 39°52′11″K 33°42′58″D  GPS koordinatlarıdır.

Erzurum Kırıkkale Arası Kaç KM

Erzurum Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 802 km’dir. Erzurum Kırıkkale arası mesafe havayolu ile yaklaşık 663 km’dir.

Erzurum Kırıkkale Arası Kaç KM

Erzurum Kırıkkale Arası Kaç Saat

Erzurum Kırıkkale arası kaç saat; Erzurum Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 802 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat sürmektedir. Erzurum Kırıkkale arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Erzurum Kırıkkale arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 663 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 25 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat

Otobüs ile;

10 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 25 dakika

Erzurum Kırıkkale Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Erzurum Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 802 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 45 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 65 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Erzurum Kırıkkale Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Erzurum Kırıkkale arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Erzurum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzurum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kırıkkale’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırıkkale’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.