İçeriğe geç

Erzincan Kırıkkale Arası Kaç KM

Erzincan Kırıkkale arası kaç km; yazımızda öncelikle Erzincan ve Kırıkkale şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Erzincan Kırıkkale arası kaç km? Erzincan Kırıkkale arası kaç saat? Erzincan Kırıkkale yol tarifi? Erzincan Kırıkkale arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Erzincan ile Kırıkkale İli Hakkında Genel Bilgiler

Erzincan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzincan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Erzincan ili yüzölçümü yaklaşık 11,974 km2’dir. Erzincan ilinin coğrafi konumu ise 39°40′42″K 39°19′48″D  GPS koordinatlarıdır.

Kırıkkale ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırıkkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kırıkkale ili yüzölçümü yaklaşık 4,365 km2’dir. Kırıkkale ilinin coğrafi konumu ise 39°52′11″K 33°42′58″D  GPS koordinatlarıdır.

Erzincan Kırıkkale Arası Kaç KM

Erzincan Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 609 km’dir. Erzincan Kırıkkale arası mesafe havayolu ile yaklaşık 512 km’dir.

Erzincan Kırıkkale Arası Kaç KM

Erzincan Kırıkkale Arası Kaç Saat

Erzincan Kırıkkale arası kaç saat; Erzincan Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 609 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat sürmektedir. Erzincan Kırıkkale arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Erzincan Kırıkkale arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 512 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat

Otobüs ile;

8 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Erzincan Kırıkkale Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Erzincan Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 609 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 34 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 49 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Erzincan Kırıkkale Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Erzincan Kırıkkale arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Erzincan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzincan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kırıkkale’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırıkkale’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.