İçeriğe geç

Elazığ Kırıkkale Arası Kaç KM

Elazığ Kırıkkale arası kaç km; yazımızda öncelikle Elazığ ve Kırıkkale şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Elazığ Kırıkkale arası kaç km? Elazığ Kırıkkale arası kaç saat? Elazığ Kırıkkale yol tarifi? Elazığ Kırıkkale arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Elazığ ile Kırıkkale İli Hakkında Genel Bilgiler

Elazığ ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Elazığ ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Elazığ ili yüzölçümü yaklaşık 9,153 km2’dir. Elazığ ilinin coğrafi konumu ise 40° 21’ ile 38° 30’K 38°17 ile 39°11D GPS koordinatlarıdır.

Kırıkkale ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırıkkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kırıkkale ili yüzölçümü yaklaşık 4,365 km2’dir. Kırıkkale ilinin coğrafi konumu ise 39°52′11″K 33°42′58″D  GPS koordinatlarıdır.

Elazığ Kırıkkale Arası Kaç KM

Elazığ Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 678 km’dir. Elazığ Kırıkkale arası mesafe havayolu ile yaklaşık 510 km’dir.

Elazığ Kırıkkale Arası Kaç KM

Elazığ Kırıkkale Arası Kaç Saat

Elazığ Kırıkkale arası kaç saat; Elazığ Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 678 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Elazığ Kırıkkale arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Elazığ Kırıkkale arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 510 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Elazığ Kırıkkale Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Elazığ Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 678 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 38 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 55 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Elazığ Kırıkkale Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Elazığ Kırıkkale arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Elazığ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Elazığ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kırıkkale’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırıkkale’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.